Valná hromada 2008

1. 1. 2009
113 Valná hromada

V neděli 28.12. 2008 jsme se u bratra Chaloupského v klubu Jéňa sešli na tradiční valné hromadě. Celkem se přišlo podívat přibližně 20 členů našeho sboru a kolem dvou desítek hostů. Z okolních sborů nás přijeli navštívit bratři ze Železnice, Žďáru u Kumburku a Syřenova. Svého zástupce zdě měl i obecní úřad a TJ Sokol a další významní hosté.

program 113 Valné hromady:
  1. Zahájení
  2. Zhodnocení činnosti za rok 2008
  3. Návrh činnosti na rok 2009
  4. Zpráva pokladníka
  5. Návrh rozpočtu na rok 2009
  6. Schválení členských příspěvků na rok 2009
  7. Přijmutí nových členů
  8. Diskuze
  9. Závěr

Zhodnotili jsme uplynulou sezónu, svou zprávu přečetli starosta sboru Bohuslav Tomeš a David Šolc za soutěžní družstvo. Dále jsme se zabývali o výši členského příspěvku, padl návrh o jeho navýšení, ale hned v zápětí byl návrh zamítnut v hlasování kdy prohrál  14 - 10. Členské příspěvky na rok 2009 zůstávají na 60,-Kč jako doposud. Také jsme přijali dva nové členy a to Tomáše a Pavla Novákovi. Doufáme že se jim u nás bude líbit a doplní soutěžní družstvo. V diskuzi se diskutovalo o nákupu nové hasičské techniky.

Na zasedání obecního zastupitelsva bylo projednáno a schváleno zřízení jednotky SDH obce  - povinnost ze zákona, 9 členů, 2 družstva, povinnost obce je vybavit jednotku a financovat provoz. Velitelem byl zvolen David Šolc, strojník -  B. Tomeš a J. Fišera ml., velitelé družstev - L. Morávek, L. Voháňko. Účinnost pouze na území obce Bradlecká Lhota. Zařízení jednotky bylo schváleno. (Bradlecký list, 4/2008)

Na závěr jsme si připili na zdraví a úspěšnou sezónu 2009 a hlavně ať nás nepotká červený kohout.