Jdi na obsah Jdi na menu
 


Průtrž mračen 9.6.2009

9. 6. 2009

Průtrž mračen

 

V úterý 9. června se přibližně v 16 hodin nad Bradleckou Lhotou prohnala krátká průtrž mračen, při které padaly kroupy a silně pršelo. I když přeháňka netrvala déle než 15 minut napáchala velikou spoušť na návsi. Kolem pana Blažka se hnala voda a spolu s ní i bláto z nedalekých polí. Všecko bahno nateklo na celou náves a po silnici se valil proud až k Fučíkovým, kde konečně našel cestu do potoka. Nicméně skoro 20 – ti centimetrová vrstva bláta zůstala u pana Blažka a na návsi bylo bahna taky hodně. Protože v potoce tekla voda velice kalná, nemohli jsme použít naše stříkačky. Proto jsme požádali o pomoc hasiče z Lomnice nad Popelkou, kteří přijeli s cisternou a pomohly nám bláto odklidit. Patří jim naše poděkování. Doufejme že se v nejbližších dnech nebude situace opakovat.