Jdi na obsah Jdi na menu

Okresní kolo - Turnov 26.6.2010

27. 6. 2010

Okresní kolo v požárním sportu – 26. 6. 2010 v Turnově

Od Okrskové soutěže v Bradlecké Lhotě uplynuly dva týdny a Okresní kolo v požárním sportu je tu. Holky se museliy naučit prolézt tzv. okno, běhat s hasicím přístrojem naučit si předávat štafetový kolík a další záludnosti.  Trenovat jsme chodili na koupaliště. Za zapůjčení okna a minimaxu děkujeme ženám ze Železnice, které mají s Okresem bohaté zkušenosti. Aby holky vůbec mohly v Turnově startovat museli jsme doplnit potřebný počet členek družstva. Ještě na Okrskové soutěži v Bradlecké Lhotě se nám podařilo umluvit Evu Ludvíkovou a Denisu Pěničkovou ze Želech.  Na požární útok nám zapůjčili muži z Ploužnice stříkačku, kam jsme také po dvakrát jeli s holkama trenovat. V sobotu 26.6 jsme vyjeli připraveni do Turnova. První disciplínou dne byla štafeta na 4 x 100 metrů překážek. Štafeta A ve složení: Ludvíková Eva (SDH Želechy), Kordíková Veronika, Pěničková Denisa (SDH Želechy) a Morávková Michaela doběhli svůj pokus s časem 85:15. Druhá štafeta ve složení: Bičišťová Zuzana, Tahalová Simona, Pevná Kristýna a Kracíková Karolína skončili s časem 97:41 po malém zaváhání na kladině. Počítal se lepší čas. Celkově se v této disciplíně naše děvčata umístila na 8. místě, za což dostala 8 trestných bodů. Druhou disciplínou byl běh na 100 metrů překážek. Z našeho družstva se zúčastnilo sedm závodnic a s celkovým časem 158:20 obsadilo opět 8. místo (8 trestných bodů). Poslední a naší nejlepší disciplínou byl požární útok. Vše se našim holkám povedlo a s platným časem 37:39 obsadili 6. místo. Celkem tedy nasbíraly 22 trestných bodů, což jim vyneslo konečné 8. místo z 10 přihlášených družstev. Na sportovišti jsme mohli vidět ještě dva „Lhoťáky“ a to Kubu Tomeše (při druhém pokusu v běhu na 100 metrů si vymkl kotník) a Kubu Švůgera, kteří se propůjčili do služeb mužů z Ploužnice, se kterými reprezentovali Lomnický okrsek v mužské kategorii. Skončili na 7. místě. Tato soutěžní sezóna je pro bradlecké hasiče velmi úspěšná, neboť to byla teprve třetí soutěž ženského družstva. Více v příloze – Výsledkové listiny

4 x 100 metrů  - Ženy